WYCIECZKA DO PIEKARNI

Dnia 29 kwietnia br. przedszkolaki z oddziałów: „Sówki”, „Biedronki” oraz „Misie” wraz z Wychowawcami wybrali się na pieszą wycieczkę do znajdującej się w naszej miejscowości piekarni .

Po dotarciu do celu, na miejscu czekała na nas właścicielka zakładu Pani Magdalena Bochnia, która oprowadziła przedszkolaków po piekarni omawiając etapy powstawania chleba oraz prezentując specjalistyczne sprzęty.

Dzieci miały okazje na żywo zobaczyć: jak jest wyrabiany chleb, gdzie wyrasta, w jaki sposób wkłada się go do ogromnego pieca, a następnie jak się go wyjmuje.

Był to niezwykle spędzony czas, podczas którego dzieci z ogromną ciekawością obserwowały pracę piekarzy.

Na zakończenie zwiedzania na przedszkolaków czekała wspaniała niespodzianka. Pani Magdalena wraz ze swoimi pracownikami przygotowała specjalnie dla naszych wychowanków cieplutkie rogaliki oraz bochenki chleba. Degustacja rozpoczęła się już na miejscu w piekarni i trwała przez całą drogę powrotną do przedszkola oraz jeszcze w placówce.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i ciepłe przyjęcie.