MISJA,WIZJA

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA Misja – ” Nasze przedszkole bezpiecznym domem dla każdego dziecka”

TROSKA O WSZECHSTRONNY ROZWÓJ DZIECKA W ŚCISŁEJ WSPÓŁPRACY Z DOMEMRODZINYM WSPOMAGANIE INDYWIDUALNEGO ROZWOJU KAZDEGO DZIECKA , KSZTAŁTOWANIE POZYTYWNYCH POSTAW SPOŁECZNYCH I ZACHOWAŃ W OPARCIU O WSPÓŁPRACĘ ZE ŚRODOWISKIEM SPOŁECZNO – KULYURALNYM, W RELACJACH ZE ŚRODOWISKIEM PRZYRODNICZYM.

Obszar naszej działalności obejmuje niesienie pomocy dziecku i rodzinie; wyrabianie samodzielności, umiejętności współdziałania na rzecz innych; budzenie wrażliwości do przestrzegania zasad bezpieczeństwa; rozwijanie sprawności ruchowych, plastyczno-konstrukcyjnych, muzycznych, teatralnych; rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, technicznych; przygotowanie do nauki pisania i czytania; przyswajanie podstawowych pojęć matematycznych.

W PRACY SWEJ I DZIAŁALNOŚCI OPIERAMY SIĘ NA SZEROKO ROZUMIANYCH WARTOŚCIACH OGÓLNOLUDZKICH W SŁUŻBIE DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI. NASZE DOŚWIADCZENIE I UMIEJĘTNOŚCI TWORZENIA PARTNERSKICH RELACJI NA LINI DZIECKO-RODZIC-NAUCZYCIEL POPARTE SĄ PRAKTYKĄ I TEORIĄ Z ZAKRESU PSYCHOLOGII PEDAGOGIKI JESTEŚMY OTWARCI NA OCZEKIWANIANASZYCH KLIENTÓW. ZMIERZAMY DO TEGO, ABY SZEROKO POJĘTA EDUKACJIA PRZEDSZKOLNA PROWADZONA PRZEZ NAS W ŚRODOWISKU DZIECKA DOPROWADZIŁA DO ZMNIEJSZENIA SIĘ PROBLEMÓW ROZWOJOWYCH I SPOLECZNYCH.

WIZJA PRZEDSZKOLA SAMORZADOWEGO W STAREJ WSI ” DOKĄD ZMIERZAMY? – strategia rozwoju placówki” Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, stale rozwija swoje umiejętności wpływające na wysoki poziom świadczonych usług, Doposażenie przedszkola w nowe pomoce dydaktyczne. Promowanie placówki w środowisku: przekonanie środowiska rodzinnego o celowości i skuteczności współpracy utrzymywanie ściślej współpracy z różnymi instytucjami wspomagającymi rozwój dzieci Dodatkowe zajęcia z zakresu nauki jez. angielskiego – ciekawa i atrakcyjna oferta zajęć dodatkowych oraz imprez kulturalnych. Dalsza poprawa warunków wewnętrznych i zewnętrznych, zdobywanie środków, dbanie o stan techniczny i bazę przedszkola w miarę pozyskiwanych środków. Realizacja hasła” w starych murach nowoczesne metody wychowania, kształcenia, współpracy”.