O Nas

Od 1 lutego 1992r. nasze  przedszkole funkcjonowało jako samorządowa placówka trzyoddziałowa  i mieściła się w dawnym domu gromadzkim.

Dnia 15 października 2012r.odbyła się uroczystość oddania do użytku nowej siedziby przedszkola, wyremontowanej w ramach projektu  „Remont i przebudowa dawnej szkoły podstawowej w Starej Wsi”. Dwa lata później przedszkole otrzymało imię Św. Jana Pawła II.
Organem prowadzącym przedszkole jest ZEAS w Brzozowie. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Dyrektorem przedszkola od dnia 01.09.2020 roku jest mgr Małgorzata Florczak.

W przedszkolu znajduje się pięć sal dla dzieci. Są przestronne, jasne z bogatą bazą pomocy dydaktycznych, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. Duża sala w Oddziale I stwarza szczególne warunki do organizowania uroczystości, imprez okolicznościowych, zajęć otwartych z udziałem rodziców.  Tradycją przedszkola są coroczne spotkania z Przedszkolami     z gminy Brzozów z okazji Dni Papieskich, Pikniki Rodzinne i spotkania z dziadkami. . Ciekawe wydarzenia z życia przedszkola zamieszczamy na stronie internetowej przedszkola.

Przed budynkiem widnieje rozległy ogród z placem zabaw dla dzieci. Wyposażony w sprzęt do zabaw ruchowych daje wiele możliwości ciekawego organizowania pobytu dzieci na powietrzu.

W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 funkcjonuje sześć oddziałów  tj.  Oddział I ”Krasnale”- dzieci 3-latnie, Oddział II ”Smerfy” -dzieci 3-letnie, Oddział III „Biedronki”- dzieci 5 i 6-letnie,  Oddział IV ”Pszczółki”- dzieci 4- letnie ,Oddział V „Misie”- dzieci 4 i 5 letnie, Oddział VI „Sówki”- dzieci 5 i 6 letnie. Praca dydaktyczna, wychowawcza i opiekuńcza z dziećmi planowana jest zgodnie z obowiązującą Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego.

W przedszkolu prowadzone są zajęcia z religii i języka angielskiego. Ponadto działają kółka zainteresowań: recytatorskie, matematyczne, taneczne, plastyczne, j. angielskiego. Pracujący  w przedszkolu nauczyciele posiadają    wysokie kwalifikacje i duże kompetencje zawodowe. Na bieżąco doskonalą swoją wiedzę  i umiejętności biorąc udział  w kursach, szkoleniach, warsztatach, konferencjach. Od wielu lat przedszkole współpracuje ze środowiskiem lokalnym, różnymi instytucjami i organizacjami (m.in.: Szkołą Podstawową , Przedszkolami Samorządowymi w gminie Brzozów, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną ,Biblioteką, Policją, Strażą Pożarną). Wszyscy pracownicy przedszkola zapewniają warunki do wszechstronnego rozwoju, bezpiecznych i twórczych działań.