ŚWIĘTO ” DZIADKÓW

Święto  Babci i Dzień Dziadka

w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi

Babcie i dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka    i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dzieciństwo bez tych członków rodziny byłoby zupełnie smutne. Dlatego pamiętamy o naszych „dziadkach” i dbamy o to, aby dzieci także o nich pamiętały.

Spotkanie z „ dziadkami” odbyło się 8 lutego 2011r. . Dzień Babci i Dziadka
w naszym przedszkolu obchodzimy bardzo uroczyście. W tym roku Rada Pedagogiczna Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi postanowiła trochę inaczej ugościć naszych honorowych gości, a pan Burmistrz umożliwił nam zorganizowanie tej uroczystości  w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi. Do przygotowania imprezy zostali zaangażowani rodzice, którzy przygotowali przepyszne ciasto. Dzieci natomiast przedstawiły program artystyczny przygotowany przez wszystkie nauczycielki naszego przedszkola.

Dziadkowie zostali gorąco powitani przez panią dyrektor przedszkola oraz uroczyście wprowadzeni w występy  „Polonezem” przygotowanym przez oddział I. Maluchy zaprezentowały wiersz i piosenkę oraz zatańczyły „Krakowiaka”. Oddział III przygotował inscenizację pt. „Jak to dawniej bywało” oraz wiersze i piosenki dla dziadków. Spotkanie przeplatane było takimi tańcami jak „Trojak”, tańce nowoczesne oraz zabawami rytmicznymi z udziałem babć i dziadków. Kończąc program artystyczny wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę „Kochamy Was” i  wręczyły przygotowane prezenty- kwiaty dla babć i pierniki dla dziadków oraz bawiły się wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Wielką niespodzianką dla dziadków był występ kapeli ludowej „Graboszczanie”. Podczas uroczystości panowała rodzinna atmosfera.

Gorąco dziękujemy Panu Burmistrzowi za możliwość zorganizowania tej uroczystości w sali w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi.

Dziękujemy również Panu Dyrektorowi BDK za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego oraz oddelegowanie  pracowników do jego obsługi.

Słowa podziękowania należą się również Panu Wojciechowi Błażko – opiekunowi sali, który nie szczędząc prywatnego czasu służył nam pomocą   i życzliwością .