Obchody XI Dnia Papieskiego w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi.

18 października bieżącego roku odbył się w naszym przedszkolu niezwykle uroczysty dzień – XI Dzień Papieski. Było to spotkanie integracyjne zorganizowane dla dzieci z Przedszkoli Samorządowych Gminy Brzozów.

Wszystkie nasze dzieci od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Poznały osobę Ojca Świętego. Uczyły się pieśni bliskich papieżowi. Podczas przygotowań do występu niektóre dzieci po raz pierwszy miały okazję usłyszeć głos Jana Pawła II. Wspólnie z naszymi wychowankami pragnęliśmy pięknie udekorować nasze przedszkole, dlatego też na zajęciach zrobiliśmy papierowe, żółto – białe flagi. Na korytarzu powstała tablica związana tematycznie z Ojcem Świętym. W sali dzieci Oddziału I zorganizowaliśmy galerie pracz osobą papieża. Prace te były wykonywane samodzielnie przez dzieci. Kiedy nadszedł długo oczekiwany dzień wszystkie dzieci biorące udział w występie zebrały się w sali. Zaproszeni goście oraz dzieci z Przedszkoli Samorządowych z Gminy Brzozów ze swoimi opiekunami oczekiwali na rozpoczęcie spotkania, które dokonała pani dyr. mgr M. Owoc. Powitała bardzo serdecznie zebranych gości. Zapoznała z przebiegiem uroczystości i poprosiła proboszcza naszej parafii o. Jana Gruszkę o modlitwę. Następnie oddała głos dzieciom z Oddziału I. Na występy składały się wiersze  związane z osobą błogosławionego Jana Pawła II, pieśń oazowa „Oto jest dzień” . Wysłuchaliśmy również cudownej pieśni ku czci Ojca Świętego „W ciszy Niepokalanej”. W trakcie występów dzieciom akompaniowała siostra I. Łabędzka która prowadzi w naszym przedszkolu katechezę. Przy dźwiękach gitary dzieci pięknie zaśpiewały utwór  pt. „Barka” – pieśń którą sobie papież szczególnie ukochał. W trakcie występów bardzo spodobała się wszystkim zaproszonym gościom postać małego Michałka, który wcielił się w rolę modlącego papieża.

Na zakończenie wyszły „Aniołki”, radośnie śpiewając i tańcząc do piosenki Arki Noego „Święty uśmiechnięty”. I wreszcie nastąpił moment w którym prowadząca spotkanie M. Florczak zaprosiła dzieci z Przedszkoli Samorządowych do konkursu pt. „Śpiewamy dla Ojca Świętego”. Dzieci były bardzo dobrze przygotowane przez swoje wychowawczynie, poziom był wyrównany, dlatego też wszystkie zostały jednakowo nagrodzone.

Wręczenia nagród oraz dyplomów dla dzieci jak i dla przedszkoli dokonali Naczelnik Wydziału Oświaty  i Promocji  U.M. w Brzozowie  pan Stefan Szarek oraz   Proboszcz Parafii o. Jan Gruszka.

Pani dyr. M. Owoc podziękowała wszystkim zaproszonym gościom i tym małym   i tym „dużym” za przyjęcie zaproszenia.

Dzięki takim oto spotkaniom pokazujemy dzieciom, że należy być dobrym
i wrażliwym, bo takim człowiekiem był błogosławiony Jan Paweł II.