Tytuł 61

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM

W STRAREJ WSI

25 listopada swoje święto obchodził przyjaciel dzieci – pluszowy miś. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w towarzystwie swoich pluszowych ulubieńców.

Podczas spotkania z pracownikiem Biblioteki w Starej Wsi przedszkolaki poznały historię powstania pluszowego misia, uczestniczyły w zajęciach ruchowych, opowiadały o swoich ulubionych maskotkach, rozmawiały o misiach ze znanych bajek, wierszy i filmów. Oczywiście, najpopularniejszą postacią okazał się, jak można się było domyśleć – Kubuś Puchatek!.

Spotkanie z panią bibliotekarką nie mogło się odbyć bez książki i głośnego czytania. Dzieci wysłuchały fragmentów opowiadań i historyjek o niedźwiadkach.

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie z zagadkami o misiach, nie tylko  tych z bajek. Wykazały się dużą wiedzą związaną z życiem niedźwiedzi żyjących w Polsce jak  i niedźwiedzi  Panda, Koala czy białych polarnych. Dzieci wykonały prace przedstawiające misie przytulanki, które zostały przekazane na ręce naszego gościa. Mają być ozdobą w naszej wiejskiej bibliotece.

W trakcie tego  spotkania było wiele radości i zabawy. Dziękujemy pani bibliotekarce za wizytę w naszym przedszkolu.