Tytuł 48

Spotkanie z autorem

W dniu 29 stycznia odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Haliną Błaż. Spotkanie zorganizowała i prowadziła pani Małgorzata Florczak. Dzieci z grupy „Krasnoludki” zaprezentowały dla gościa taniec i inscenizację.

Autorka opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach. Na pytanie: Jak to się stało, że zaczęła pisać książki dla dzieci? – opowiedziała nam bardzo rzewną opowieść. Pierwszymi czytelnikami jej książek były jej własne dzieci. W każdej książce można odkryć ciekawy wątek i wypływający z niego morał, czyli naukę. Pisarka zainteresowała dzieci zagadkami, były nagrody książkowe z autografem.

Serdecznie dziękujemy autorce ,poetce oraz Pani Małgosi za kolejny ciekawy dzień w naszym przedszkolu.