Wędrówki po kraju ojczystym

Dzieci z oddziału „Smerfy” wraz z wychowawczynią dnia 1 marca zaprosiły swoich rodziców na zajęcie otwarte pt: „O Koziołku, który chciał zobaczyć morze”. Nauczycielka przygotowała dla dzieci mapę z miastami, które miał odwiedzić Koziołek. Wędrówka rozpoczęła się z Zakopanego i wiodła przez Kraków, Lublin, Łowicz, Warszawę, Toruń, aż do Gdańska. W każdym mieście Koziołek zwiedził ciekawe zabytki.
W Zakopanem poznał górali i ich stroje ludowe, a dzieci zatańczyły taniec: Trojak. W Krakowie spotkał Koziołek smoka wawalskiego, usłyszał hejnał z wieży mariackiej, a także obejrzał taniec: Krakowiaczek w wykonaniu dzieci. Lublin ominął, bo był zmęczony, ale na dłużej zatrzymał się w Łowiczu i posłuchał przyśpiewek: Łowiczanka jestem…, którą zaprezentowały dziewczynki. Następnie odwiedził stolicę, warszawską syrenę, później Toruń, gdzie posiedział pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, zajadał toruńskie pierniki i oglądał kujawskich tancerzy. Dotarł wreszcie do Gdańska na spotkanie z królem morza Neptunem i tak jego marzenie się spełniło, bo mógł wreszcie zobaczyć Bałtyk. Po zajęciu wraz z rodzicami dzieci pracowały w kartach, prezentowały swoje prace plastyczne. Na koniec chętne dzieci mogły pograć w grę planszową: „Wędrówki po kraju ojczystym”, która wynikła z zajęcia.
Dziękujemy rodzicom za liczny udział.