Tytuł 42

Wielkanocny poranek

Piękna jest radość w święta,

ciepłe są myśli o bliskich.

Niech pokój, miłość i szczęście

otoczy dzisiaj nas wszystkich.

W takiej atmosferze w grupie „Smerfy” odbyły się dnia 22 marca w Samorządowym Przedszkolu w Starej Wsi warsztaty dla rodziców, pt: „Wielkanocny poranek”

.

Wychowawczyni wygłosiła słowo wstępne o świętach Wielkanocnych oraz zaprezentowała koszyk wielkanocny i jego zawartość. Dzieci przedstawiły program artystyczny, na który składał się taniec z obręczami, przyśpiewki góralskie oraz inscenizacja bajki „Jaś i Małgosia”.

Pani Kinga Skarbek, mama dwojga wychowanków z grupy przedstawiła rękodzieło artystyczne: koszyk z makaronu. Oprócz koszyków rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość tworzenia inne symbole wielkanocne, jak: zajączki, kurczątka, pisanki, kartki wielkanocne z barankami, dzieci młodsze malowały styropianowe kwiatki wiosenne. Zarówno rodzice jak i dzieci byli zafascynowani pracą.

Wytwory zostały zaprezentowane na wystawce przedszkolnej. Uczestnicy skosztowali „babki” wielkanocnej. Atmosfera przyjemnego zaangażowania podczas prac plastycznych towarzyszyła zarówno dorosłym i dzieciom. Serdecznie dziękujemy rodzicom za liczny udział.