Tytuł 41

Prezentowanie dorobku naszej placówki przez naszych wychowanków jest zadaniem priorytetowym wbudowanym w nasz system dydaktyczno- wychowawczy. 15 maja br. dziewczynki z grupy „ Biedronki” ( oddział III) reprezentowały przedszkole na Konkursie recytatorskim „ Twórczość Marii Konopnickiej „ zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 2 w Brzozowie.

Emilia Szewczyk recytowała wiersz pt. „Kukułeczka”, a Julia Wacek wiersz pt. „Bocian” Udział w konkursie był poprzedzony realizacją zadania zawartego w rocznym planie dydaktyczno- wychowawczym ( poznanie twórczości M. Konopnickiej). Wiersze tej autorki odkrywają przed dziećmi świat wiejskiej przyrody, lasy w których żyją zwierzęta. Dzieci za sprawą jej wierszy spotykają bociana, jaskółki, żaby, zające, poznają uroki czterech pór roku oraz piękno otaczającej przyrody. Wierszyki Marii Konopnickiej pamięta się przez całe życie.

Nasze przedszkole zapewnia dzieciom promowanie wychowania przedszkolnego poprzez udział dzieci na małej i dużej scenie. Podczas takich występów integrują się z rówieśnikami, nabierają odwagi i śmiałości przed szerszą publicznością, przezwyciężają tremą. Rozwijają wyobraźnię, doskonalą wyrazistą i poprawną wymowę poprzez kontakt z literatura piękną i językiem literackim. Opracowała: Celina Wolanin