„XIV MINI OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW”

„XIV MINI OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW” 5.06.2013 roku nasze przedszkolaki już 14 raz wzięły udział w „Mini Olimpiadzie o Puchar Burmistrza Brzozowa” Ze względu na panujące w ostatnich dniach warunki atmosferyczne zawody przeprowadzono w Szkole Podstawowej Nr 1 im. prof. Władysława Szafera w Brzozowie. Program imprezy opracowany został przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Rozegrano cały szereg konkurencji, m. in.: bieg na 30 i 50 metrów, bieg w workach, rzut piłką na odległość, rzut piłką do celu oraz rzut lotkami.

Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania swoich wysokich umiejętności sportowych przy obecnych Rodzicach i społeczności lokalnej, a za osiągnięte wyniki i otrzymali pamiątkowe medale. Głównym celem „Mini Olimpiady…” było popularyzowanie ruchu sportowego wśród najmłodszych, rozwijanie sprawności ruchowej, propagowanie czynnego wypoczynku wśród dzieci oraz wyzwalanie ducha „zdrowej” rywalizacji. W obecnym roku szkolnym naszą placówkę reprezentowało aż 22 dzieci z grupy „Biedronki”

Wszystkim zawodnikom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i gratulujemy osiągniętych wyników. Opracowała: Celina Wolanin