„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

„Miś, miś do przedszkola idzie dziś.

Odprowadzi małą Anię

Potem z dziećmi

tam zostanie”

„Dzień Pluszowego Misia” obchodziliśmy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Wszystkie przedszkolaki w pięknych strojach i ze swoimi ulubionymi pluszakami przybyły do przedszkola świętować 111 urodziny pluszowego Misia. Rozpoczęły ten dzień od zabaw ze swoimi ulubieńcami przy dźwiękach piosenek o misiach w swoich salach z wychowawczyniami.

Wspólne obchody tego dnia odbyły się w sali oddziału I „KRASNALI” o godzinie 10.00. Wszystkie przedszkolaki wspólnie z swoimi wychowawczyniami i Panią Dyrektor oraz zaproszonymi gośćmi z biblioteki: Panią Elżbietą Błaż oraz Panią Wiolettą Rachwał wysłuchały historię pluszowego Misia. Część artystyczną wykonały dzieci z oddziału I „Krasnale”. W tańcu, piosenkach z pokazywaniem oraz wierszach o misiach zaprezentowały swoje talenty, które zostały nagrodzone dużymi brawami. Do występu przygotowały je wychowawczynie Pani Małgorzata Florczak i Katarzyna Froń.

Następnie panie z biblioteki opowiedziały o ciekawych książkach o misiach. Zachęcały również do czytania oraz korzystania ze zbiorów biblioteki w Starej Wsi, która ma bardzo dużo ciekawych pozycji dla dzieci. W dalszej części został przeprowadzony konkurs o misiach. Reprezentanci wszystkich grup zmierzyli się z następującymi konkurencjami:

1. Wylizywanie miodku z talerzyka

2. Układanie misia z części

3. Pytania o misiach

Wszyscy uczestnicy konkursu pięknie rozegrali poszczególne konkurencje i w nagrodę dostali zasłużone brawa, pamiątkowe dyplomy oraz słodkie misie z cukierkami. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy przy piosence ” Pluszowe niedźwiadki” i „Pluszowy Miś”. Zabawiliśmy się również w zabawę „Stary niedźwiedź mocno śpi” oraz wybraliśmy najmniejszego i największego misia.

Dziękujemy bardzo serdecznie Paniom  z biblioteki za ciekawe opowieści o misiach oraz książeczki i słodkości. Wszystkim dzieciom i ich misiom życzymy dalszej wspaniałej zabawy, takiej jak w naszym przedszkolu dzisiaj.

Katarzyna Froń