SZLI PASTERZE DO JEZUSKA

Święta Bożego Narodzenia to dni radości i rodzinnych spotkań, a także okres obdarowywania się prezentami. Nasze dzieci bardzo przeżywały przygotowania do świąt zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Pomagały porządkować, dekorować sale, robiły łańcuchy na choinkę, ubierały ją. Nuciły kolędy, rozmawiały o tym, w jaki sposób w ich domach spędza się święta, a szczególnie wigilię. Dzieci z grupy „Smerfy” pod kierownictwem wychowawczyni przygotowały jasełka, na które zaprosiły wszystkich pracowników przedszkola, dzieci z innych grup, a także przedstawicieli Rady Rodziców. Po odczytaniu z Pisma Świętego o narodzinach Jezusa dzieci zaprezentowały jasełka – przy wspólnym śpiewie kolęd wprowadzając wszystkich w magiczną atmosferę świąt. Opłatek, który rozpoczęła p. dyrektor przy świątecznie udekorowanych stołach dopełnił uroczystą atmosferę. Dzieci składały sobie życzenia, które były szczere i spontaniczne, wyrażały życzliwość i koleżeńskość, wzruszenie. Następnie wszyscy rozsmakowali się w wigilijnym barszczu z uszkami i pierożkach. Spotkanie było dla dzieci źródłem głębokich przeżyć i radosnych wspomnień.

Agnieszka Rychlicka