DZIEŃ BABCI I DZIADKA – 15.01.2014

Z okazji Dnia Babci i Dziadka została w tym roku zorganizowana zabawa na sali w Domu Strażaka w Starej Wsi. Wszystkich zgromadzonych gości powitała bardzo serdecznie pani dyrektor Maria Owoc.

Uroczystość rozpoczęła się występami wnucząt z grupy „Biedronki” i „Pszczółki”. Pod czujnym okiem wychowawczyni pani Celiny Wolanin dzieci z grupy „BIEDRONKI” zaprezentowały przygotowane na tę okazję specjalne życzenia na 12 miesięcy dla Babci i Dziadka. Zaśpiewały również piosenki: „Najdroższy Dziadku”, „Jestem sobie mała wnusia”, „Wyczaruję dla babuni” oraz zatańczyły taniec hiszpański w pięknych strojach z wachlarzami i chustami. Występ dzieci został nagrodzony dużymi brawami.

Następnie wystąpiły dzieci z grupy „PSZCZÓŁKI”, które zostały przygotowane przez panią  Jolantę Żmudę. Powitały wszystkich gości  wierszami. Dzieci przepięknie ubrane w aniołki i pasterzy z lampionikami  zaśpiewały kolędy i pastorałki min. : „Choinka”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Aniołek najładniejszy”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Zostań Boże…”. Dziewczynki z tej grupy zatańczyły piękny „taniec aniołków”. Za ten występ i wspólne kolędowanie dzieci zebrały burzę oklasków. Na koniec obie grupy wręczyły piękne prezenty „Drzewka szczęścia” dla babci i dziadzia.

Następnie dzieci bawiły się przy muzyce, którą wykonywali pan Paweł Fiejdasz oraz pan Waldemar Owoc. Zatańczyły „Kaczuszki,” „Jestem muzykantem” oraz „Na raz, na dwa”. Wszyscy zaproszeni goście i dzieci wspólnie zostali zaproszeni na poczęstunek, po którym  przeprowadzony był konkurs „Taniec na gazecie”. Zabawy z przedszkolakami i „dziadkami” prowadziła pani Katarzyna Froń. Przy taktach skocznej muzyki dzieci oraz ich babcie i dziadkowie pięknie zatańczyli, za co dostali nagrody oraz duże brawa.

Po tej części dzieci zostały odebrane przez rodziców a goście zostali na dalszą zabawę. Przy stołach nie milkły rozmowy a wspaniała muzyka zachęcała do plasów na parkiecie.

Katarzyna Froń