DZIEŃ BABCI I DZIADKA – 16.01.2014

Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka odbyły się w tym roku na sali w domu Strażaka w Starej Wsi. Zgromadzonych gości powitała Pani dyrektor Maria Owoc. Dzieci z Grupy”KRASNALE”, „MISIE” i „SMERFY” pod czujnym okiem swoich nauczycielek zaprezentowały przygotowaną część artystyczną.

Grupa „Krasnale” przygotowana przez wychowawczynię Katarzynę Froń w wierszach, tańcu „Poleczce” , piosence z pokazywaniem „Krasnale” oraz specjalnie na tę okazje przygotowanej piosence „Dla Babci i Dziadzia” przekazały swoich kochanym Babciom i Dziadkom swoje życzenia.

Następnie wystąpiła grupa „Misie” przygotowana przez panią Katarzynę Milczanowską. Dzieci w pięknych strojach zatańczyły i zaśpiewały oraz powiedziały piękne życzenia dla swoich Babci i Dziadków.

Na koniec wystąpiły „Smerfy” prowadzone przez panią Agnieszkę Rychlicką. Przedstawiły one bajkowe „Jasełka”, które pozwoliły wspólnie pokolędować wszystkim w tym świąteczno-noworocznym czasie. Na koniec złożyły życzenia oraz wszystkie dzieci z trzech grup rozdały prezenty swoim Babciom i Dziadkom.

Po poczęstunku dzieci potańczyły przy muzyce, którą zagrali pan Paweł Fiejdasz – solista  i pan Waldemar Owoc – organy. Wspólne pląsy przy „Kaczuszkach” bardzo podobały się gościom i zostały nagrodzone dużymi brawami. Po zabawie dzieci odebrali rodzice a dziadkowie zostali na dalszą część, która rozpoczęła się konkursem tanecznym. Pary taneczne, pięknie bawiły się przy taktach ulubionych piosenek. Otrzymali za ten występ brawa oraz nagrody. Przy stołach toczyły się rozmowy, na parkiecie nie brakowało chętnych do tańca. Wspólna zabawa, była okazją do integracji i lepszego poznania się.

Serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do zorganizowania tych uroczystości: Radzie Rodziców, nauczycielom, pracownikom kuchni i obsługi, rodzicom za ciasto oraz pomoc przy wszystkich niezbędnych czynnościach, panu Pawłowi i Waldemarowi za wspaniałą muzykę , którą świadczyli bez odpłatności.

Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie oraz dar na rzecz przedszkola. Należy nadmienić , że na Święto Babci i Dziadzia w dniach 15 i 16 stycznia przybyło  łącznie  ponad 250 osób. Jeszcze raz składamy Im najserdeczniejsze życzenia.

Katarzyna Froń

Maria Owoc