BAL KARNAWAŁOWY 33

Czas karnawału kojarzy się wszystkim z zabawami i tanecznymi pląsami, dlatego i w tym roku nie zabrakło go w przedszkolnym programie. 13 lutego dzieci przebrane w stroje balowe przybyły do swoich odświętnie udekorowanych sal, by bawić się ze swoimi wychowawczyniami.

Były fantastyczne układy taneczne i swobodne pląsy przy ulubionej muzyce dzieci. Konkursy tańca na gazecie i z balonikiem. Każdy miał także możliwość zaprezentowania swojego orginalnego w tym dniu stroju. A pomysłowość w tym względzie była duża. Przebrane za wróżki, rycerzy, królewny, różne zwierzątka, klaunów, piratów trudno było czasami odgadnąć, kto kryje się w tym stroju balowym. Po tanecznej zabawie dzieci miały słodki poczęstunek.

Nie obyło się również bez pracy plastycznej poświęconej balowi karnawałowemu. Podczas działań plastycznych dzieci wykazały się dużą wyobraźnia twórczą. Ten balowy dzień bardzo podobał się przedszkolakom i z niecierpliwością czekać będą na następny.

Katarzyna Froń