DZIEŃ MARCHEWKI I „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”

W dniach 9 i 10 kwietnia 2014 r. w grupach maluchów i starszaków w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” realizowanego przez nasze przedszkole odbyły się obchody Dnia Marchewki. Z tej okazji wszystkie dzieci i Panie przyszły w tych dniach do przedszkola ubrane w coś pomarańczowego. W ramach obchodów marchewkowego święta dzieci śpiewały piosenki m. in. „Urodziny marchewki”, tańczyły oraz wykonały prace plastyczne, malując czy wyklejając marchewki z papieru. Dzieci zajadały również ze smakiem marchewkę, która już na stałe zagościła w menu przedszkola jako zdrowa i smaczna przekąska.

W ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” podejmowane są również w przedszkolu inne działania, mające na celu zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne oraz wdrażanie do zdrowego i ekologicznego stylu życia. Dzieci z każdej grupy spędzają czas na świeżym powietrzu, jeśli tylko pozwala na to pogoda, pracują w książeczkach edukacyjnych, słuchają bajek i słuchowisk, śpiewają piosenki i  wykonują prace plastyczne na temat warzyw i owoców, czy wreszcie zajadają je ze smakiem w czasie przedszkolnych podwieczorków.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo naszego przedszkola w tym projekcie pomoże zaszczepić w dzieciach zasady zdrowego odżywiania się i trybu życia i zachęci je do jedzenia warzyw i owoców na co dzień.