CHCEMY BYĆ STRAŻAKAMI

Pod remizą w dniu 24.04.14r. odbyło się spotkanie dzieci z przedszkola ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi, które zainicjowała wychowawczyni z grupy „Smerfy” pani Agnieszka Rychlicka.

Strażacy podczas rozmowy przypomnieli dzieciom o zagrożeniach pożarowych i jak ich unikać. Dzieci poznały niebezpieczną pracę strażaków, obejrzały nowoczesny sprzęt, przymierzały hełmy, maskę przeciwgazową i kamizelki. Obejrzały wóz strażacki i poznały działanie pompy gaśniczej.

Atrakcją było udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu i przetransportowanie go na noszach w bezpieczne miejsce. Na koniec dzieci podziękowały strażakom za ich pełną poświęcenia pracę, a także za praktyczną lekcję podczas akcji.

Serdecznie dziękujemy strażakom za ciekawe spotkanie.

Opracowała: Agnieszka Rychlicka