PIKNIK RODZINNY 31

28 maja 2014 r. odbył się w przedszkolu oczekiwany z niecierpliwością przez dzieci Piknik Rodzinny. Uczestniczyły w nim przedszkolaki wraz z rodzicami i rodzeństwem, a także panie nauczycielki oraz wszyscy pracownicy przedszkola. Spotkanie odbyło się na boisku szkolnym, które udostępnił na ten cel Dyrektor Zespołu Szkół w Starej Wsi przy pięknej, słonecznej pogodzie, która dopisała dzieciom.

Imprezę prowadzili profesjonalni animatorzy zabaw dla dzieci z firmy „Bazyl”, którzy po przywitaniu przez Panią Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi Marię Owoc rozpoczęli zabawę, zapewniając dzieciom mnóstwo atrakcji. Pierwszą z nich były ogromne, kolorowe bańki mydlane puszczane przez wodzirejów, a chętnie łapane przez dzieci.

Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnych tańców ze swoimi wychowawczyniami oraz rodzicami: w pociągu, w kole, naśladując kaczuszki i wielu innych.

Kolejną atrakcją był konkurs pomiędzy grupami „żółtą” i „czerwoną”, który polegał na rozpoznawaniu melodii z bajek i programów dla dzieci, a później „wariacje balonowe”, czyli zabawa balonami wymodelowanymi przez wodzirejów w różne ciekawe kształty: pieski, motyle, miecze i wiele innych. Bardzo dużo radości wzbudził w dzieciach kolejny punkt programu, którym był „body painting”, czyli malowanie na twarzach kwiatów, motyli czy postaci z bajek.

Przedszkolaki również chciały zaprezentować wszystkim swoje umiejętności, dlatego na zakończenie zaśpiewały piosenkę i zatańczyły układ taneczny wraz z nauczycielkami. W międzyczasie, jak przystało na piknik, wszyscy uczestnicy zjedli pyszną kiełbasę na gorąco, lody oraz smakołyki przyniesione przez siebie w koszykach. Niemałą radość sprawił również dzieciom i dorosłym mecz piłki nożnej, którzy rozegrali ze sobą towarzysko chętni ojcowie naszych przedszkolaków.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pikniku i sprawienia tak dużej radości dzieciom, a także wszystkim jego uczestnikom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Pikniku w naszej fotogalerii