WYCIECZKA DO EDUKACYJNEJ ZAGRODY „SZMER”

Dnia 24.06.2014 roku została zorganizowana wycieczka do Edukacyjnej Zagrody „SZMER” koło Lutczy W wycieczce brały udział dzieci z grup starszych (Pszczółki, Smerfy, Biedronki). Celem wycieczki było: wspólna zabawa, zdobywanie wiedzy i umiejętności na temat pracy farmera. Dzieci poznały takie zwierzątka jak: świnki wietnamskie, kozy, owce, konie, króliki. Miały możliwość obcowania z tymi zwierzętami pomagały w karmieniu.

Dużą atrakcja był przejazd bryczką (furmanką) polną drogą. Podczas przejazdu dzieci wysłuchiwały głosów lasu, nazywały rosnące drzewa oraz zboża. Miały kontakt z kucykiem na którym można było się przejechać. Ze stacji odjeżdżał pociąg zabierając chętnych na przejażdżkę. Właściciele  Edukacyjnej Zagrody wykazali się pomysłowością tworząc naturalne tory przeszkód np. „Bosa ścieżka”, „Koła żeglarskie”. Chętne przedszkolaki skorzystały  z warsztatów ceramicznych, wyczarowując ulepianki z gliny.

Do dyspozycji dzieci był 5ha ogrodzony teren w którym znajdowały  się tradycyjne zabawki np. kołyska, drewniane koniki, wozy. Wyobraźnia dziecięca pozwoliła też na zabawę w wiosce indiańskiej, korzystając z wigwamów. Dużym zainteresowaniem wśród chłopców było miejsce wodza na niewielkim wzniesieniu wykonanego z pnia.

Zabawy  na niewielkim wzniesieniu w otoczeniu lasu, łąk, pól na świeżym powietrzu pozwoliły dzieciom na swobodna zabawę w wiejskim klimacie.

Organizatorzy zapewnili posiłek w postaci pieczonej kiełbaski   z dodatkami i herbatką. Większość dzieci nie chciała wracać do przedszkola.

Opracowała: Celina Wolanin

Więcej zdjęć z wyjazdu można obejrzeć w naszej FOTOGALERII.