„MAGIA GWIAZDKI” – SPOTKANIE OPŁATKOWE W PRZEDSZKOLU

„Są takie święta, jest taki czas,
co ślad na duszy zostawia
i myślom nie daje spokoju.
Są takie święta, jest taki czas,
co zło w dobro zamienia,
a lód twardy w sercach kruszeje.
Są takie święta, jest taki czas,
gdy wszyscy się jednoczą
i spełniają swe życzenia.
Są takie święta, jest taki czas
…teraz jest ten czas…”

„Magia gwiazdki” – pod takim hasłem przedszkolaki z grupy „Biedronki” przygotowały spotkanie jasełkowe dla Pracowników przedszkola, Dzieci oraz zaproszonych Gości z Rady Rodziców.

Tematem przewodnim spotkania były: brak czasu dla rodziny, pogoń za pieniądzem oraz obojętność na drugiego człowieka.

„Magia gwiazdki” to przedstawienie wokalno – taneczne przeplatane narracją, piosenkami i pastorałkami. Urzekające, proste, a jednocześnie wzruszające. Całość niezwykle głęboka, pełna wzruszeń, z prostą anielską dekoracją, pięknymi strojami i muzyką.

Puentą przedstawienia była gwiazdka, która przemienia serce twardego człowieka zagonionego w świecie biznesu, zapatrzonego w pieniądz oraz wspaniale dobrana do tej sytuacji pastorałka ze słowami

„Boży Syn w sercu twym rodzi się,

Boży Syn w sercu twym mieszkać chce…”

Dzieci zaprezentowały swoje możliwości artystyczne oraz po raz kolejny poczuły magię Świąt Bożego Narodzenia.

Święta to najpiękniejszy czas w roku, czas spotkań z rodziną, życzeń, kolędowania, to czas wiary, miłości, nadziei…

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły wszystkim Pracownikom i Gościom prezent w postaci Dzieciątka w żłóbeczku wraz z życzeniami ,  po czym wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu.

Opracowała:

Celina Wolanin

Więcej zdjęć ze spotkania można obejrzeć w naszej fotogalerii.