SPOTKANIE Z MUZYKĄ

Ważnym zadaniem edukacji przedszkolnej jest wychowanie przez sztukę. Dlatego też do naszego przedszkola zaprosiliśmy gości – profesorów ze Szkoły Muzycznej I st. w Dynowie. Dzieci na tym koncercie miały okazję poznać różne instrumenty muzyczne oraz posłuchać muzyki poważnej wykonanej przez profesjonalistów. Koncert wszystkim bardzo się podobał, zadowoleni byli zarówno słuchający jak i artyści. Dzieci  z uwagą wysłuchały informacji na temat budowy i przeznaczenia instrumentów. Potrafiły skupić się w ciszy na muzyce oraz aktywnie włączyć się śpiewając z artystami znane utwory tj. „Kurki trzy”, ” Stary niedźwiedź”, „Wlazł kotek”.

Wprowadzenie w świat muzyki jest dobrym sposobem na kształtowanie i zaspokajanie potrzeb estetycznych dzieci.