DZIEŃ MARCHEWKI

W naszym przedszkolu realizowany jest program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dzieci razem z Kubusiem poznają piękną naturę i uczą się jak dbać o przyrodę. Nasi wychowankowie z oddziału II, III,IV,V utrwalają wiadomości o zwierzętach, roślinach, warzywach i owocach, uczą się, jak zachować się na łonie natury a także jak ważna jest segregacja śmieci. Utrwalają znaczenie słowa recykling. Realizując ten program nie zapomniałyśmy o ” Dniu Marchewki” na który zostały zaproszone również dzieci z oddziału I. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Rodzice zadbali o stroje a panie z dziećmi o kolorową dekorację- były wycinane marchewki, czapeczki, medale w kształcie marchewki.

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Jak przystało na ten marchewkowy dzień zostały zorganizowane zabawy i konkursy z tym warzywem w roli głównej. Śmiechu było co nie miara- ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich – kolorowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.