DZIEŃ STRAŻAKA

„Każdy chłopiec, nawet mały

gdy jest zręczny, dzielny, śmiały,

i jest dobrym przedszkolakiem,

może kiedyś być strażakiem.”

Dzień Strażaka obchodziliśmy 7 maja w naszym przedszkolu. Tego dnia gościliśmy pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Przyjechało do nas wozem strażackim czterech strażaków: st.kpt. Jacek Kędra, mł.ogn. Robert Florek, st. seckt. Marcin Siwy, st. str. Dawid Masłyk. Pani Dyrektor Maria Owoc powitała wszystkich Gości oraz przedszkolaki z wszystkich grup z wychowawczyniami. Dzieci z grupy „KRASNALE” przygotowały niespodziankę dla strażaków w postaci pięknych wierszy i piosenek przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Po występie przedszkolaków głos zabrał st.kpt. Jacek Kędra, który przybliżył dzieciom pracę strażaka. Opowiedział o potrzebnych umiejętnościach, obowiązkach oraz zadaniach, które musi wykonywać. Przybyli strażacy zademonstrowali strój strażaka oraz potrzebny sprzęt ratowniczy używany do codziennej pracy. Dzieci bardzo uważnie słuchały oraz oglądały przyniesione sprzęty strażackie. Miały też wiele ciekawych pytań oraz niektóre dzieci zadeklarowali, że w przyszłości chcą ten trudny zawód wykonywać.

Na koniec spotkania dzieci mogły zrobić pamiątkowe zdjęcie ze strażakami oraz przymierzyć hełm strażacki. Dzieci pożegnały strażaków kwiatami oraz życzeniami z gromkimi brawami. Niejeden przedszkolak zamarzył po tym spotkaniu by zostać strażakiem.

W imieniu całej społeczności Przedszkola im. św. Jana Pawła II w Starej Wsi serdecznie dziękujemy pracownikom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie za umożliwienie naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka.

Jednocześnie dziękujmy wszystkim strażakom za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi oraz służenie Ojczyźnie, życzymy Wam , by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.