JESTEM PRZYJACIELEM PRZYRODY

22 maja w grupie „KRASNALE” odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Dzieci powitały swoich bliskich piosenką z pokazywaniem”KRECIK”. Następnie zostały przeprowadzone zajęcia o ochronie naszej przyrody. Dzieci wysłuchały wiersza pt. „Rzeczka” oraz porozmawiały o niegrzecznych dzieciach, które wrzucały śmieci do wody. Zabawiły się w „Pociąg”, który zawiózł ich do lasu na piknik. Nauczyły się tam odpowiedniego zachowania w lesie oraz zostały zapoznane z prawidłową segregacją śmieci. Posprzątały zaśmiecony las, segregując odpadki do odpowiednich pojemników. Po tych zajęciach przyrzekły, że będą „Strażnikami przyrody”. Dostały z tej okazji specjalne medale„Przyjaciela Przyrody”.

Razem z rodzicami oglądali pokaz multimedialny o ptakach i motylach oraz słuchały odgłosy ptaków. Na koniec wykonali wspólnie z rodzicami prace plastyczną. Malowali ptaki i robili dla nich domki, które ozdobiły naszą salę. Ta praca twórcza dała okazję do wspaniałej zabawy, która wzmocni więź ze środowiskiem przyrodniczym.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za wspólną zabawę!

opracowała:Katarzyna Froń