PRZEDSZKOLAKI UCZNIOM

Niezwykle istotnym w czasie działalności edukacyjnej w przedszkolu jest odwoływanie się do zainteresowań dziecka szkołą., aby mogło oswoić się ze specyfiką nauki w szkole i łatwo mogło przejść z roli przedszkolaka do roli ucznia. Dlatego co roku organizowane są w naszym przedszkolu spotkania przedszkolaków z uczniami, jak również odwiedzamy z dziećmi szkołę.

W dniu 9 maja dzieci z grupy SMERFY gościły pierwszoklasistów z sąsiedniej szkoły. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze, uczniowie wspominali czasy przedszkolne, a przedszkolaki pytali o szkołę. Można było zauważyć, iż dzieci udzielały sobie wzajemnie wsparcia, dzieliły się swoimi przeżyciami. Przedszkolaki zaprezentowały dla uczniów swój program artystyczny. Dzieci wspólnie brały również udział w zabawach ruchowych, grach i konkursach. Takie spotkania wywołują u dzieci wiele przyjemnych emocji, radości ze wspólnej zabawy, a co najważniejsze takie obcowanie ze szkołą minimalizuje lęk przed nieznanym i powoduje, iż przekroczenie granicy przedszkole – szkoła staje się mniej drastyczne.

Opracowała: Agnieszka Rychlicka