PIKNIK RODZINNY 14 CZERWCA 2015 R.

Piknik rodzinny wpisał się na stałe w harmonogram uroczystości naszego przedszkola. Tradycyjnie od kilku lat spotykamy się całymi rodzinami, w tym roku był to już dziesiąty raz. Piknik rodzinny, który odbył się w niedzielne popołudnie 14 czerwca 2015 r. był uroczystością zorganizowaną dla uczczenia święta Mamy, Taty oraz Dziecka.

Na początek dzieci z wszystkich grup zaprezentowały wiersze i piosenki, w których dziękowały rodzicom, przesyłały życzenia z okazji ich świąt. Przedszkolaki pokazały rodzicom jak biją dla nich ich serduszka, a na znak miłości i życzeń płynących prosto z serc wręczyły rodzicom upominki. Na twarzach wielu rodziców widoczne było wzruszenie i duma ze swoich pociech.

Po występach i życzeniach przygotowane były konkursy i zabawy. Rodzice z dziećmi aktywnie uczestniczyli w organizowanych konkurencjach sportowych i zabawach. Były biegi w workach, rzut beretem, przeciąganie liny, droga taty po dziecko, tańce narodowe – pociągiem zwiedzamy świat, taniec na gazecie i wiele innych. Wszyscy uczestnicy różnorodnych zabaw zostali nagrodzeni słodkimi nagrodami – hojnie rozdawanymi przez panią Dyrektor Marię Owoc. Pracownicy przedszkola przygotowali szereg atrakcji dla młodych miłośników zabaw. Oprócz zabaw ruchowych, można było pomalować sobie twarz, zrobić fantazyjną fryzurę, a także zobaczyć jak można zrobić zwierzaki z kolorowych baloników.

Jak na piknik przystało była także możliwość posilenia się smakołykami: kiełbasą z grilla, pieczonym przez panie kucharki pysznym ciastem czy plackami i proziakami. Dla dzieci przygotowane były soki, lody, popcorn i wata cukrowa. Nasze spotkanie rodzinne uatrakcyjniły pokazy strażackie. Strażacy z OSP ze Starej Wsi zaszczycili nas swoją obecnością. Jedną z atrakcji dla najmłodszych był wóz strażacki, do którego ustawiły się długie kolejki. Nie brakowało chętnych na przymierzenie hełmu strażackiego, pooglądania panoramy z dachu, na który trzeba było wyjść po drabinie, ćwiczeń z użyciem hydronetki, jak również możliwości zajęcia miejsca za kierownicą potężnego wozu.

Piknik naprawdę się udał. Świadczyły o tym uśmiechnięte buzie przedszkolaków i podziękowania rodziców. Dzięki wspólnej zabawie i pracy udaje się zintegrować osoby skupione wokół przedszkola – dzieci, rodziców i pracowników, wzmocnić więzi rodzinne, promować zdrowy styl życia oraz kształtować aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Poznajemy się bliżej, mamy okazję do wspólnych rozmów. Wciąż mamy nowe pomysły i co najważniejsze chętnych rodziców do współpracy, którym serdecznie dziękujemy. Dyrektor przedszkola kieruje  szczególne podziękowania Ojcu Rektorowi Janowi Gruszce za wypożyczenie pawilonów,  mamom  i paniom  zaangażowanym na stoiskach, kosmetyczkom, fryzjerkom oraz  tatusiom, którzy pracowali przy montażu namiotów. Nauczycielom przedszkola należą się wyrazy uznania za piękne dekoracje i ciekawy sposób prowadzenia poszczególnych zabaw, a personelowi gospodarczemu za wszystkie pozostałe prace.

Jolanta Żmuda