Tytuł 21

e-mail: przedszkolesw@wp.pl       strona: przedszkoleswblox.pl

diecezja-przemyska;  województwo: podkarpackie

Autor obrazu: Sebastian Kaczmarski

15 X 2012 roku oddano do użytku nową siedzibę przedszkola, wyremontowaną w ramach unijnego projektu. Budynek o bogatej historii odzyskał piękny wygląd, a Stara Wieś doczekała się nowoczesnej, przestrzennej placówki na miarę XXI wieku.

15 V 2014 r. Uchwałą Rady Miejskiej przedszkole otrzymało imię Św. Jana Pawła II, który gościł w miejscowości jako kardynał 10 IX 1978r. Odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonali: Burmistrz Brzozowa p. Józef Rzepka, rektor Kolegium Ojców Jezuitów o. Jan Gruszka, dyrektor Maria Owoc oraz jej wykonawca, artysta–rzeźbiarz p. Andrzej Samborski – Zajdel. Tablicę poświęcił J. E. Biskup Stanisław Jamrozek.

Mając na uwadze słowa naszego Patrona: „Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”, pragniemy, aby wartości głoszone przez Jana Pawła II, takie jak prawda, miłość, pokój, uczciwość, szacunek dla drugiego człowieka, były drogowskazami dla naszych dzieci.

Aktualnie w placówce funkcjonuje pięć oddziałów, do których uczęszcza łącznie 125 dzieci. Nauczyciele okazują wychowankom szacunek, dostrzegają ich talenty i osiągnięcia, motywują do pracy, rozbudzają wiarę we własne możliwości.

Naszą tradycją stały się obchodzone od 2009 r. Dni Papieskie z udziałem siedmiu przedszkoli gminnych. W placówce odbywa się wiele imprez i uroczystości z udziałem dzieci i rodziców, przyjmowaliśmy w niej również wielu znakomitych gości. Nasi wychowankowie uczestniczą w różnego rodzaju konkursach, także o Ojcu Świętym.

Pragniemy, aby nauka naszego Patrona stała się dla dzieci i dla nas podstawą do kształtowania systemu wartości, do budowania godnego, szlachetnego i prawego życia. To wielki zaszczyt dla Przedszkola Gminy Brzozów mieć za patrona św. Jana Pawła II i czerpać z Jego mądrości.

Maria Owoc, Justyna Kucharska