„JESIENNY CZYSTY LAS WITA NAS” – WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO LASU

Las jest bogatym źródłem poznania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku przedszkolnym należy stwarzać okazje do poznania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. I temu służyła zorganizowana wycieczka dla dzieci z grup: Biedronki, Pszczółki, Misie, Smerfy dnia 18.09 2015 roku. Program wycieczki obejmował różnorodne formy zajęć.

Wizytę w lesie rozpoczęliśmy spacerem rekreacyjnym po ścieżce przyrodniczo- dydaktycznej. Dzieci obserwowały naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Oglądały i rozpoznawały drzewa liściaste, iglaste, krzewy, rośliny, owady, ptaki. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków.

Po przyjściu z lasu na polanę przy wiacie na dzieci czekały upieczone ziemniaki. Była to okazja poznać smak pieczonego ziemniaka w ognisku.

Na koniec podleśniczy pan Grzegorz Szmyd pracownik Nadleśnictwa Brzozów opowiedział dzieciom o swojej pracy. Była też możliwość zadawania pytań  na temat różnych zwierząt. Takie spotkanie to dobra okazja do rozbudzania zainteresowań otaczająca przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.

Opracowała: Celina Wolanin