PYSZNA I ZDROWA – SAŁATKA OWOCOWA

W ubiegłym tygodniu dzieci z oddziału II „Smerfy” realizując krąg tematyczny „Jesień w sadzie” pogłębiły swoją wiedzę o owocach.

Cały tydzień przedszkolaki poznawały owoce podczas różnych zabaw. Rozpoznawały owoce po dotyku, opisywały ich wygląd, smak oraz grupowały na owoce z naszych sadów i ogrodów oraz odróżniały owoce egzotyczne.

W piątek 2 października jako drugie śniadanie dzieci z przyniesionych przez siebie owoców wykonały sałatkę owocową.

Umyły rączki i zabrały się do krojenia plastikowymi nożykami jabłek, gruszek, mandarynek, pomarańczy, winogron, bananów itp.

Po skończonej pracy wszystkie owoce pokrojone w kosteczkę zostały wymieszane i degustowane przez małych kuchcików.

Dziękuję rodzicom dzieci z oddziału II „Smerfy” za przyniesione owoce.

Własnoręcznie zrobiona sałatka owocowa wszystkim bardzo smakowała, a co najważniejsze jest bardzo zdrowa.

Opracowała Małgorzata Florczak