CZYTAJ SWOJEMU DZIECKU

Jednym z zadań priorytetowych  realizowanych w naszym przedszkolu jest

„Wychowanie przez czytanie – przedszkolak przyszłym czytelnikiem”  Rozwijanie zainteresowania książką oraz tworzenie warunków i dostarczenie okazji do kształtowania postaw czytelniczych w dzieciach przedszkolnych.

Z tej okazji wychowawcy oddziałów czytają, opowiadają bajki zapraszają do czytania w przedszkolu pracowników obsługi przedszkola,  nauczycieli z innych oddziałów oraz rodziców dzieci.

W oddziale II „Smerfy” w miesiącu wrześniu w przedszkolu bajeczkę o przygodach piratów czytała dzieciom  mama Oskara Tomkiewicza  natomiast w październiku dzieci mogły posłuchać bajek czytanych przez tatusia Michała Supla pt. „Bajki Świata”.

Takie czytanie dzieciom przez zaproszonych gości cieszy się wielkim zainteresowaniem przedszkolaków i skupieniem uwagi na książce.

Dziękujemy rodzicom dzieci z oddziału II „Smerfy” za przyjęcie zaproszenia do czytania i poświęcony czas.

opracowała Małgorzata Florczak