DZIEŃ POLICJANTA

Do tego spotkania dzieci przygotowywały się w cyklu zajęć o bezpiecznym uczestniczeniu w ruchu drogowym. W dniu 10.11.2016 odwiedziła nas funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie pani Alicja Darowska.Spotkanie zorganizowała pani Celina Wolanin, która stosując bogate propozycje edukacyjne, jak przekaz multimedialny pouczających bajeczek: „Jak zostać policjantem?”. „Kajtek policjantem”, a także poprzez wiersze, piosenki w wykonaniu dzieci z grupy „Biedronki” oraz ciekawe konkursy usystematyzowała i utrwaliła wiadomości przedszkolaków.

Dzieci wiedzą, jak należy prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej, znają numery alarmowe, niektóre znaki drogowe, umieją zachować dystans w stosunku do osoby obcej, rozumieją potrzebę zapinania pasów w foteliku samochodowym. Wiedzą również, iż przez jezdnię należy przechodzić tylko pod opieką osoby dorosłej. Niespodzianką dla wszystkich uczestników spotkania był udział wychowawczyni grupy „Biedronki”, która była wróbelkiem Elemelkiem, a także udział pani policjant Alicji Darowskiej, która wcieliła sie w rolę boćka-policjanta w inscenizacji Hanny Łochockiej: „Jak wróbelek Elemelek leśną dróżką szedł w niedzielę”.

Podsumowaniem spotkania była rozmowa z panią policjant, gdzie zostały utrwalone najważniejsze zasady z zakresu bezpieczeństwa w domu i na ulicy. Dzieci podziękowały gościowi za wizytę i wręczyły pamiątkowy upominek.

Przedszkolaki otrzymały odblaskowe kółka i słodycze. Dziękujemy!

Opracowała: Agnieszka Rychlicka

Opr. tech. K.M.