Tytuł 12

WYCIECZKA DO PSTRĄGOWEJ

Dnia 29 maja zorganizowana została wycieczka dla dzieci grup „Pszczółki”, „Biedronki”, „Misie” do zagrody edukacyjnej „ Ranczo” w Pstrągowej. Zróżnicowane ukształtowanie terenu z pięknym stawem  w dolinie sprawiały wrażenie, jakbyśmy znajdowali się w zaczarowanej krainie. Wymarzona pogoda, cudowna przyroda i wiele ciekawych atrakcji wprawiło wszystkich uczestników w wakacyjny nastrój. Oswojone lamy podchodziły do dzieci, które karmiły je chlebem. Na spotkanie wybiegły również sarenki, koniki, owieczki. Następnie zwiedzaliśmy okolicę jadąc malowanym wozem. Na placu zabaw dzieci mogły poskakać na trampolinie i dmuchańcu. Chłopcy pograli w piłkę nożną, dziewczynki bawiły się obręczami. Pieczone ziemniaki w ognisku w namiocie – tipi pachniały nęcąco. Po zabawie wszyscy posilili się zapiekanką popijając gorącą herbatką. Nie można pominąć karmienia rybek w jeziorku , co również sprawiło dzieciom wiele przyjemności oraz zgaduj- zgaduli prowadzonej przez przemiłe panie z zagrody.

Gdy nadszedł czas powrotu, pełni wrażeń zadowoleni wszyscy zgodnie orzekli, iż był to cudownie spędzony dzień.

Tekst: Agnieszka Rychlicka ;     Opublikowała: M.O.

/ Więcej zdjęć dodam  za kilka dni  – M. O./