Tytuł 11

WYCIECZKA DO MUZEUM MISYJNEGO  SIÓSTR SŁUŻEBNICZEK W STAREJ WSI

Dnia 2 czerwca 2017 roku przedszkolaki z grupy „Biedronki” i „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Misyjnego Sióstr Służebniczek w Starej Wsi. Po przybyciu na miejsce powitała nas siostra Genowefa i zaprosiła do zwiedzania klasztoru. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od kaplicy klasztornej, w której siostry zawierzają się Bogu, następnie przeszliśmy do kościółka, gdzie siostra Gienia wytłumaczyła dzieciom znaczenie Świętej Rodziny w życiu człowieka. Po krótkiej refleksji  modlitewnej w Krypcie Sługi Bożej Leonii Nastał rozpoczęliśmy zwiedzanie Muzeum Misyjnego , które wiernie odzwierciedla pracę misyjna sióstr w Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Dodatkowa atrakcją do zobaczenia była ruchoma szopka oraz kolekcja figurek Dzieciątka Jezus pochodzących z różnych krajów. Zadowolenie dzieci było ogromne, a wspomnienia na długo pozostaną w pamięci.

Opracowała: Celina Wolanin