Tytuł 4

„KTO TY JESTEŚ- POLAK MAŁY”

Dzieci z naszego przedszkola 5 marca uczestniczyły  w programie edukacyjnym pt.”Polska –moja ojczyzna” zorganizowanym przez agencję szkolno – przedszkolną „LUPUS” Celem przewodnim realizowanego programu jest przybliżenie słowa patriotyzm. Uświadomienie dzieciom, że należą do wspólnoty zamieszkujący szczególny skrawek Ziemi –zwany Ojczyzną.

Zajęcia miały na celu kształtowanie miłości i przywiązanie do kraju ojczystego jego kultury     i tradycji, oraz utrwalenie wiadomości na temat naszych symboli narodowych. Przedszkolaki zostały zapoznane z symbolami narodowymi, aktywnie uczestniczyły w warsztatach, definiowały pojęcia: ojczyzna, patriota. Wędrowały przy pomocy zdjęć po różnych miejscach w Polsce i Europie. Rozwiązywały różne zagadki związane z Polską na specjalnie przygotowanych tablicach edukacyjnych. Po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi dzieci odsłaniały kolejną część zakrytej planszy. Na zakończenie wszyscy wyrecytowali wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”

Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało „Dyplom Małego Patrioty”. Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych okazała się możliwość zrobienia pamiątkowej fotografii w strojach Powstańców