WYCIECZKA DO CENTRUM DZIEDZICTWA SZKŁA W KROŚNIE

13 grudnia 2018 roku grupy Smerfy i Biedronki wybrały się na wycieczkę autokarową do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

Zwiedzanie rozpoczęły od wjazdu schodami ruchomymi na czterokondygnacyjny budynek CDS, który został wbudowany w skarpę na Krośnieńskim rynku. Przewodniczka zaprowadziła dzieci do miejsca, gdzie znajduje się piec, przy którym pracują hutnicy. Przedszkolaki z bliska obejrzały proces powstawania szkła. Hutnicy wykonali aniołka tłumacząc dzieciom poszczególne etapy pracy.

Drugą atrakcją był udział w warsztatach plastycznych. Dzieci samodzielnie odrysowały, a następnie malowały świąteczny obrazek na szkle. Obrazki po wyschnięciu zostały zapakowane i podpisane. Zajęcia takie rozwijają, zdolności manualne, pozwalają poznać nową technikę, a przede wszystkim zapewniają dzieciom świetną zabawę.

Warsztaty zakończyły się pokazem dmuchania szkła przez Panią dyrektor Marię Owoc oraz Pana konserwatora Emila Szubę. Była to wycieczka edukacyjna z której dzieci na pewno wyniosły cenną wiedzę na temat pracy hutnika.

Zachęcamy wszystkich do zwiedzania tego miejsca.

C.W.