ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji w naszym przedszkolu dzieci obchodziły  „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Do zabawy zaprosiły nas dzieci z oddziału IV” Pszczółki” Przedszkolaki zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku”, z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi.

Gdy ziemniaki piekły się w piekarniku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Przedszkolaki poszukiwały ziemniaków ukrytych w sali, rzucały ziemniakiem do celu, zorganizowały slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków.

J.Ż.