Wycieczka do Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej

Grupa „Biedronki” i „Smerfy” w dniu 27.09.2019 roku wybrały się na wycieczkę do Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej. W muzeum dzieci przeniosły się do podwodnego świata. Znalazły się na dnie jeziora, gdzie zobaczyły różne rodzaje ryb, kamienie, winorośle, a nad nimi pływającą łódkę. Przedszkolaki obejrzały też chatkę wędkarza z wszystkimi akcesoriami.

Wzięły udział w warsztatach „Życzenie do złotej rybki”. Po otrzymaniu planu gry, dzieci szukały literek w namiotach z których odszyfrowały hasło, później szukały pieczątek w labiryncie. Zakończeniem gry było wystrzelenie z procy magicznej kuli z procy do jeziora (do złotej rybki).

Druga część wycieczki to zabawy i gry na placu zabaw, gdzie atrakcja był zjazd linowy, pieczenie kiełbasek i biesiadowanie przy ognisku. Na koniec dzieci otrzymały od organizatorów popcorn i piernikowego zajączka.

Wracając do przedszkola zadowolone przedszkolaki zadawały jedno pytania „Kiedy pojedziemy jeszcze na wycieczką?

C.W.