DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 i 22 stycznia świętowaliśmy dni, o których nikt – dzieci i dorośli – nie mogą zapomnieć, mianowicie DZIEŃ BABCI I DZIADKA. Daty te przypadły na okres ferii, w związku z tym dzieci z naszego przedszkola zaprosiły swoich najbliższych na wspólne biesiadowanie na początku lutego. Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu, dlatego Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście.

30 stycznia był dniem szczególnym dla dzieci z grupy V „Misie”. Tego dnia odbyło się spotkanie z dziadkami i babciami w przedszkolu. Dzieci zaprezentowały dla gości „Jasełka” oraz wiersze, piosenki i tańce: „Kujawiak” i „Maryneczka”. Zaproszeni goście otrzymali życzenia i upominki. Wspólne świętowanie utrwalono na pamiątkowych fotografiach.

4 lutego dzieci z oddział IV „Pszczółki” zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci ubrane w stroje ludowe przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły tańce ludowe. W trakcie przedstawienia dzieci wyczarowały dla swoich bliskich korony, które zostały założone dziadkom i babciom na głowy. W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku. Następnie wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom specjalnie przygotowane upominki. W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Podczas drugiej części spotkania nie obyło się bez zabaw i konkurencji z dziadkami.

5 lutego przedszkolaki z oddziału II „Smerfy przedstawiły występ artystyczny dla swoich babć i dziadków. Dzieci zaprezentowały wiersze, skecz pt. „Witaj Władku” oraz choreografie taneczne do utworu „Comment ca va”, „Kawiarenki”, „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca” oraz taniec do utworu „Mamma mia!”. Wiele radości i uśmiechu sprawiły dzieciom wspólne zabawy, konkursy i pląsy z dziadkami. Radosne chwile zostały uwiecznione na pamiątkowych fotografiach.

6 lutego do naszego przedszkola przybyli dziadkowie dzieci z grupy I „Krasnale”. Najmłodsze przedszkolaki przygotowały przedstawienie, podczas którego zaśpiewały piosenkę „Babciu, droga babciu”, zaprezentowały układ taneczny do utworu „Hands up” oraz „Walczyk dla babci i dziadka”. W recytowanych wierszach okazało się, że: „Każda babcia i każdy dziadek swoje święto dzisiaj ma – babcia lali, pajacyka
misia, kotka oraz lwa.”
Po przedstawieniu wnuczęta wręczyły swoim dziadkom prezenty, a towarzysząca temu radość została uwieczniona na zdjęciach. W ostatniej części spotkania przeprowadzono zabawy integracyjne z zaproszonymi gośćmi. Wyszło na jaw, że dziadkowie świetnie odgadują „Jaka to melodia?”, wspaniale radzą sobie w tańcu, a na dodatek wykazują się determinacją w konkurencjach sportowych, takich jak zabawa w krzesełka oraz wyścig rzędów.

7 lutego przed swoimi babciami i dziadkami wystąpiła grupa III „Biedronki”. Przygotowały występ artystyczny „Cztery pory roku”. Pory roku i poszczególne miesiące składały życzenia, tańczyły i śpiewały. W drugiej części występu wnuki zaprosiły dziadków do zabaw i konkursów. Dziadkowie świetnie poradzili sobie z dokańczaniem przysłów, rozpoznawaniem tytułów piosenek, czy też graniu na instrumencie do muzyki. Nie zabrakło też ciasta i kawy. Dziadkowie wrócili do domu z pięknymi prezentami – kubkami ze zdjęciami swoich wnuków.

Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami. To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne radość, które długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom dziękujemy za bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków tak jak w tych ostatnich dniach.

K.H., M.D., J.Ż., A.R., M.F., C.W.