DYŻUR WAKACYJNY

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Dyrekcja Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi informuje, że w dniach od 01.07-31.07.2024 r. odbędzie się w naszej placówce „dyżur wakacyjny”.

Podczas dyżuru przedszkole zapewnia dzieciom wyłącznie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Na dyżur wakacyjny mogą być zapisywane wyłącznie dzieci uczęszczające do placówek, dla których organem prowadzącym jest Gmina Brzozów, które uczęszczały do nich w roku szkolnym  poprzedzającym dyżur wakacyjny.

Z opieki podczas dyżuru wakacyjnego mogą korzystać w pierwszej kolejności dzieci uczęszczające do dyżurującego przedszkola, których oboje rodziców lub rodzic samotnie wychowujący dziecko pracuje i z tego powodu nie mogą/ nie może zapewnić opieki dziecku.

Warunkiem przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny jest złożenie u wychowaców grup do 20 czerwca 2024 r. wniosku zapisu wraz z oświadczeniem o niekorzystaniu z urlopu wypoczynkowego lub innej przerwy w pracy przez oboje rodziców, kiedy dziecko zapisane jest na dyżur, pod rygorem nieprzyjęcia dziecka na dyżur.

Za pobyt i wyżywienie dziecka w tym okresie obowiązują opłaty, jak w ciągu roku szkolnego.

Zapisane  dzieci przynoszą ze sobą:

– przybory szkolne: kredki bambino, kartki, blok rysunkowy biały, blok kolorowy, klej.

– codziennie butelka z wodą do picia.