XX Dzień Papieski „Totus Tuus”

Dnia 16 października 2020 roku w naszym przedszkolu obchodzono XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”.

Jan Paweł II to patron przedszkola w Starej Wsi, dlatego 16 października jest szczególnym dniem dla naszej społeczności. Z tej okazji grupa „Smerfy” pod kierunkiem pani Katarzyny Herbut i Magdaleny Mulki przygotowała krótki montaż słowno – muzyczny.

Spotkanie rozpoczął wiersz o Janie Pawle II, wyrecytowany przez całą grupę. Następnie przedszkolaki odśpiewały hymn Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi, którego fragment brzmi: „Święty Janie Pawle II, my kochamy Cię! Każdy Ciebie, jak dzień długi, naśladować chce. Kochać Boga, kochać ludzi, więcej być niż mieć, pokój siać i radość budzić – trzeba tylko chcieć!”.

W czasie występu mieliśmy okazję wysłuchać wierszy związanych z dzieciństwem oraz młodością Karola Wojtyły, a także późniejszym wyborem na papieża, wyrecytowanych przez: Kingę, Alberta, Zuzię, Aleksa, Nadię, Kubę i Olę.

Mali artyści z zapałem wyśpiewali słowa: „Nie ma lepszego, od Jana Pawła II!”, pochodzące
z piosenki Magdy Anioł „Lolek”. Dziewczynki zaprezentowały piękny taniec do utworu „Słowiański”.

Każdego roku w naszym przedszkolu z okazji Dnia Papieskiego organizowane są konkursy tematyczne. Ze względu na sytuację epidemiczną, w tym roku nie mieliśmy możliwości gościć wychowanków przedszkoli naszej gminy i ich opiekunów. Konkurs odbył się w formie zdalnej – prace plastyczne zostały do nas przysłane. Ich temat nosił nazwę: „Serce dla Papieża”.

Dziękujemy serdecznie przedszkolakom i ich opiekunom za wzięcie udziału w konkursie, gratulujemy talentu plastycznego i kreatywności. Wszystkie dzieci są zwycięzcami! Uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Na spotkaniu gościliśmy przedstawiciela Rady Rodziców panią Celinę Cwynar. Dziękujemy serdecznie za przybycie.

Recytowane wiersze, śpiewane utwory związane z życiem Jana Pawła II, były okazją do lepszego poznania przez przedszkolaków postaci Papieża – Polaka, jego świętości
i ponadczasowego autorytetu.

M.M.