ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W GRUPIE „MISIE”

PICT1252

„Muzyka Fryderyka Chopina” to tytuł zajęcia otwartego, które w dniu 7 marca odbyło się w grupie „MISIE”. Nawiązaniem do tematu było rozwiązanie przez dzieci krzyżówki: słowo – klucz to „muzyk”.

PICT12571

Kolejne punkty zajęcia potoczyły się wartko. Wychowawczyni przeczytała z książki kilka fragmentów z życia wielkiego polskiego kompozytora, przedstawiła ilustracje instrumentu, na którym koncertował. Dzieci miały możliwość zagrania gamy na instrumencie klawiszowym. Zatańczyły z chusteczkami do utworu „Preludium deszczowe” Chopina.

PICT1218

Wspólnie z rodzicami wykonały pracę plastyczną „Portret Chopina”.

PICT12471

Po zajęciu dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki patriotyczne oraz polskie tańce narodowe „Kujawiak”, „Oberek”.

Na zajęciu dzieci poznały sylwetkę wielkiego polskiego pianisty, podczas prezentacji były bardzo zaangażowane, rodzice mieli możliwość obserwacji dziecka podczas wspólnego działania w grupie przedszkolnej.

PICT1255

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za udział!

A.R.