PROGRAM EDUKACYJNY „BOCIAN I ŻABA”

Dnia 10 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy Studio Inicjatyw Profilaktyczno-Artystycznych „Szafir” z Krosna z przedstawieniem pt. „Bocian i żaba”. Zaprezentowany przez aktorów program edukacyjny miał na celu utrwalenie wiadomości na temat zdrowego trybu życia: prawidłowego odżywiania, podejmowania aktywności fizycznej oraz dbania o higienę i zdrowie.

Podczas przedstawienia nie zabrało pięknych kostiumów, scenografii oraz oprawy muzyczno-wokalnej. Program miał charakter interaktywny: dzieci śpiewały piosenki, uczestniczyły w konkursach, odpowiadały na pytania pana Bociana oraz doradzały, w jaki sposób odczarować Panią Żabkę. Przedstawienie poprzez zabawne dialogi i humorystyczne scenki dostarczyło wiele radości, ale i wiedzy, którą przedszkolaki na pewno wykorzystają w życiu.

K.H.