„PAN POLICJANT PORZĄDKU PILNUJE”

W ubiegły piątek (26 października) w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. Zaproszeni goście wygłosili prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zapoznali dzieci ze sposobem prawidłowego przejścia przez ulice oraz  zachowania w pobliżu jezdni. Policjanci przypomnieli dzieciom konieczność zapinania pasów przez oraz obowiązek jazdy w fotelikach. Wspólnie przypomnieliśmy sobie sposób właściwego zachowania w przypadku spotkania z obcym psem. Pan policjant razem z ochotnikiem zaprezentował  pozycję „żółwia”, którą należy przybrać w przypadku ataku psa.

P10301361
Z kolei pani policjant przypomniała nam, jak należy zachować się, gdy zaczepia nas nieznajoma osoba. Spotkanie pozwoliło przedszkolakom na przypomnienie i usystematyzowanie wiedzy dotyczącej szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

P10301382

Po prelekcji przedszkolacy mieli możliwość uczestnictwa w quizie na temat bezpieczeństwa. Dzieci odgadywały zagadki związane z ruchem ulicznym, nazywały znaki drogowe, układały obrazki przedstawiające atrybuty niezbędne w pracy policjanta oraz udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące zachowania w sytuacjach niebezpiecznych.

P1030181

Na zakończenie odbyła się prezentacja filmu edukacyjnego „Bezpieczne zachowania”, który przybliżył w jaki sposób należy dzwonić na numer  112 oraz wzywać  niezbędną pomoc.

K. H.