Bezpieczna droga do przedszkola

W tym tygodniu 23 października w naszej placówce zaprezentowany został program „Bezpieczna droga do szkoły”. Wydarzenie to przygotowało Studio Inicjatyw Profilaktyczno – Artystycznych „Szafir” z Krosna i wzięły w nim udział dzieci z całego przedszkola.
Podczas występu, dzieci zostały zapoznane z podstawowymi znakami drogowymi (znak przejścia dla pieszych, sygnalizacja świetlna, przejście dla pieszych), dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, a także jak prawidłowo zachować się w przypadku, gdy podczas drogi do przedszkola zaczepiają nas nieznajomi. Wszystkie te informacje miały na celu uświadomić dzieciom, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest jest zachowanie ostrożności z ich strony.21Swój występ aktorzy wzbogacili licznymi piosenkami, a jednej z nich nauczyli śpiewać zgromadzone dzieci. Podczas przedstawienia, prowadzący często zapraszali do siebie dzieci, które biorąc udział w konkursach utrwalały zdobytą wiedzę na temat ruchu drogowego.

31Zaprezentowany występ bardo spodobał się dzieciom, które aktorów nagradzały gromkimi brawami, a na zakończenie nie miały ochoty wychodzić z sali. Mamy nadzieję, że wiedza utrwalona w ten sposób przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci podczas drogi do przedszkola.

18MD