KONKURS ” MAŁY RECYTATOR”

MAŁY RECYTATOR

Dnia 6 marca w grupie Biedronki odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiersze Marii Konopnickiej” Dzieci na naukę wybranego wiersza miały 3 tygodnie. Celem konkursu była możliwość wystąpienia i zaprezentowania swoich umiejętności na małej scenie wśród swoich najbliższych kolegów z grupy. Była to równocześnie realizacja zadania priorytetowego- zapoznanie dzieci z życiem i twórczością Marii Konopnickiej. Spośród wielu wierszy Marii Konopnickiej dzieci wybrały do recytacji np.  „Stary zegar od pradziada”, „Ogródek”,  „Poranek”,”Parasol”. Wiersze Marii Konopnickiej mają swoje przesłanie, opowiadają o uczuciach, przyrodzie, ojczyźnie, będziemy w dalszym ciągu czytać je, oraz analizować ich treść.

Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale również właściwa wymowa, interpretacja utworu, wiara we własne możliwości. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone Jury wybrało 3 osoby: Kamila Kucharskiego, Kingę Prajsnar oraz Emilię Skarbek. Zwycięzcy  będą reprezentować grupę podczas Spotkania Wielkanocnego.

Dziękuję rodzicom, którzy skorzystali z zaproszenia i uczestniczyli w konkursie, dzieciom za umiejętność zaprezentowania swoich umiejętności. Jest to również zdobycie pewnego rodzaju doświadczenia i wykorzystania go w dalszej edukacji.