Tytuł 5

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień 21 i 22 stycznia na stałe zapisał się w naszym kalendarzu jako Dzień Babci i Dziadka.  Tym razem to Babcie i Dziadkowie śpieszą do swoich wnuków, aby wygodnie usiąść, wysłuchać przygotowanych wierszy, piosenek, życzeń, popatrzeć jak tańczą, wspólnie pobawić się  i pośpiewać z wnukami.

Świętowanie rozpoczęła grupa Biedronki witając Babcie i Dziadziów w przedszkolu 19 stycznia. Przedstawiła dla nich jasełka pt. „On jest królem”. Dzieci przebrane za aniołki wierszem opowiedziały historię Bożego Narodzenia, zatańczyły piękny układ do piosenki  „Kołysanka dla dzieciątka”. Puentą całego przedstawienia była piosenka „On jest królem”, podczas, której do dzieciątka przychodzą nie tylko pastuszkowie, trzej królowie lecz także rodziny, dzieci i ludzie z całego świata. Po jasełkach dzieci złożyły dziadkom życzenia i wręczyły upominek- Aniołka dla Babci i Dziadka.

Grupa "Pszczółki" zaprosiła Dziadzia i Babcię 22 stycznia  w poniedziałek. W tym dniu
 dzieci w szczególny sposób dziękowały za miłość, dobroć i cierpliwość. Wnuki z wielkim
zaangażowaniem tańczyły, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Dziadkowie uczestniczyli
 we wspólnych zabawach i konkursach, a jako wyraz wdzięczności otrzymali drobne upominki
przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Uroczystość zakończono wspólną
gościną przy stole zastawionym domowym ciastem, przygotowanym przez rodziców. Był to
dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń
, uśmiechów,radości.

Dnia 23 stycznia Dzień Babci i Dziadzia ucztowały najmłodsze przedszkolaki „Krasnale”. Maluchy podziękowały swoim Babciom i Dziadkom za ich miłość, opiekę poświecony im czas oraz radość, którą od nich otrzymują, każdego dnia. Krasnale włożyły wiele trudu, aby jak najpiękniej zaprezentować się przed swoimi najbliższymi. Były wiersze, podziękowania i piosenki mówiące o tym jak wspaniali są Babcia i Dziadek. Koniec występu uświetnił taniec „Grozik”. Po wręczeniu prezentów, złożeniu życzeń był czas na poczęstunek, pamiątkowe zdjęcia, konkursy, śpiewy i tańce. Ten dzień był dużym przeżyciem i przyniósł wszystkim wiele miłych wrażeń i radości.

W kolejnym dniu 24 stycznia Babcie i Dziadziów witały w naszym przedszkolu „Smerfy”. Zachwyciły one swoich gości piękną recytacją wierszyków, improwizacją ruchową do śpiewanych piosenek. Dziewczynki zatańczyły taniec z obręczami, wszyscy zatańczyli pląsy :”Grozik”, „Nie chcę Cię znać”. Nie zabrakło konkursów i kolędowania.

Uroczystość Święta Dziadków zakończyła grupa „Misie’ 25 stycznia. Zauroczyły one publiczność pięknymi wierszami, piosenkami. Na szczególną uwagę i uśmiech Dziadków zasłużyły przedszkolaki w piosence ” Babuszki”oraz w tańcach: „Hallelujah”, „Tango dla babci” oraz w piosence świątecznej „Jingle Bells”. Przedstawiły także skecz” Jak rozmawia babcia z dziadkiem”. Nie zabrakło też kolędowania, konkursów i tańców z dziadkami.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy odwiedzili nasze przedszkole. Niektórzy przyjechali z bardzo daleka, z odległych miejscowości.Tym bardziej czujemy się zaszczyceni ich obecnością.  Żyjcie nam długo w zdrowiu i miłości. Dbajcie o siebie ku naszej radości. Do zobaczenia za rok!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA UPIECZENIE DOMOWEGO CIASTA SERDECZNIE

DZIĘKUJEMY PANI AGNIESZCE JANIEC ZA POŻYCZENIE MATERIAŁÓW I POMOC W  WYKONANIU DEKORACJI