SPEKTAKL TEATRALNY

WYJAZD NA SPEKTAKL „ACH TA PIPPI”

21.listopada 2017 r.grupa „Biedronki” i „Pszczółki” przeżyły niezwykły i radosny dzień. Pojechały do Brzozowskiego Domy Kultury na spektakl teatralny pt. „Ach ta Pippi” w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Przedstawienie powstało w oparciu o klasykę serii książek Astrid Lindgren. Spektakl był barwny jak włosy Pippi. Bohaterka zamieszkująca z koniem i małpką, panem Nilssonem, bez mamy, która jest w niebie i taty- pirata, nie jest samotna. Ma dwoje przyjaciół Tommy’ego i Anikę,  z którymi przeżywa wiele prawdziwych i zabawnych przygód. Jest niesforna, pogodna i pełna energii. Pippi ma wyjątkową wyobraźnię, jest dziewczynka niezwykłą.

W przedstawieniu dominowały pełne humoru sytuacje, muzyczne roztańczone sceny, zabawne pościgi. Mali widzowie kibicowali Pippi w niebezpiecznych przygodach . Scenografia zmieniała się jak w kalejdoskopie. Przenosiła widzów z Wilii Śmiesznotki na podwórze, do szkoły, do cyrku.

Najlepszymi recenzentami spektaklu były dzieci żywiołowo reagujące, zasłuchane, skupione i bijace brawa.

Śledząc uważnie przygodę  bohaterki   przekonały się, co znaczy i jak ważna jest tolerancja, szczególny w dzisiejszym świecie.

Przedszkolaki zrozumiały, co znaczy prawdziwa przyjaźń i dlaczego warto być dobrym. Dowiedziały się , że czyjaś odmienność nie powinna oznaczać wykluczenia oraz, że każdy człowiek zasługuje na szacunek. Odwaga Pippi sprawiła, że wiele osób uniknęło poważnych kłopotów.