FINAŁ DIECEZJALNY KONKURSU PAPIESKIEGO

FINAŁ KONKURSU PAPIESKIEGO KATOLICKIEJ AKCJI ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W STAREJ WSI

14 października br. w Starej Wsi odbył się finał konkursu z okazji Dnia Papieskiego, który przeżywaliśmy pod hasłem „Jan Paweł II – Idźmy naprzód    z nadzieją”.

Uroczystość rozpoczęła się w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy św. Przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. prał. Józef Niżnik, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej. W homilii kaznodzieja ukazał Papieża, jako Człowieka zawierzenia.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Starej Wsi. Przedszkolaki z grupy „Pszczółki pod kierunkiem p. Jolanty Żmudy wykonały program artystyczny, który w swoich treściach zobrazował życie naszego papieża. Do programu dołączyła się grupa „Biedronki” tańcem „Trojak”, który przygotowała p. Celina Wolanin.

Wręczenia nagród dokonała p. Danuta Figiela, Prezes DIAK, Stanisław Tabiś, Wiceprezes DIAK oraz Stanisław Jarosz, członek Zarządu DIAK, odpowiedzialny za pracę akcji katolickiej w archiprezbiteracie sanockim. W uroczystości wzięli udział: burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi Stanisław Chrobak, proboszcz parafii w Starej Wsi o. Kazimierz Faron, prezes POAK Daniel Boroń oraz uczestnicy konkursu-młodzież z diecezji przemyskiej z opiekunami. Nad całokształtem przygotowania budynku oraz poczęstunku czuwała dyrektor przedszkola pani Maria Owoc.

Po uczcie duchowej i wręczeniu nagród dla laureatów i wyróżnionych, uczestnicy zostali zaproszenia na obiad, który przygotował personel kuchenny przedszkola.

Na zakończenie wszyscy mogli zwiedzić muzeum w sanktuarium, założone przez o. Kazimierza Kucharskiego, skarbiec oraz ogród biblijny.