DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

„KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO –

ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT”

Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień w kalendarzu wszystkich dzieci na całym świecie. W naszym przedszkolu to święto obchodziliśmy 10 czerwca.  Wszystkie grupy o godzinie 9.00 zjawiły się na boisku szkolnym. Całą imprezę prowadziła firma „Bazyl” z Rzeszowa wprowadzając dzieci w świat meksykański.

Zabawę rozpoczęły tańce i korowody do muzyki meksykańskiej. Animatorzy prowadzili zabawy, instruując dzieci o kolejnych wykonywanych ruchach do muzyki.

Następnie został zorganizowany  miedzygrupowy konkurs przeciągania liny. Wszystkie przedszkolaki włożyły sporo siły, aby wygrać. Zabawą scalającą przedszkolaki w swoje grupy .był „Pociąg”, gdzie lokomotywą były panie, a wagonikami dzieci, które zawsze odszukały swoją ciuchcię. Dużą atrakcją było rozbijanie meksykańskiego worka z którego wysypały się cukierki. Miały dzieci co zbierać. Inne zabawy to rywalizacja sportowa „Kto pierwszy na  kanoniku”, „Kto sprytniejszy” czy „Zabawy z chustami animacyjnymi”.

Miedzy zabawami były przygotowane atrakcje. Pierwszą  były malowane włosy. Dziewczynki wybierały kolor różowy i żółty, chłopcy srebrny, pomarańczowy Każdy w tym dniu miał fryzurę w różnych kolorach.

Drugą atrakcją było puszczanie baniek mydlanych. Pogoda dopisywała, słonce i leciutki wiatr spowodował, że bańki mieniły się wszystkimi kolorami. Były małe, duże i ogromne. Dzieci z zachwytem patrzyły, jak unoszą się wysoko w górę. Kolejną atrakcją była wata cukrowa. Co prawda trzeba było postać w kolejce po jej odbiór, ale się opłacało. Dzieci otrzymały również soczki do picia i lody.

Był to wyjątkowy dzień, humory dopisywały wszystkim przedszkolakom, chętnie brały udział w zabawach, konkursach. Na pewno zapamiętają ten czas na dłużej.

Serdecznie dziękujemy Panu dyrektorowi Zespołu Szkół w Starej Wsi Stanisławowi Chrobakowi za udostępnienie w tym dniu boiska szkolnego. Przedszkolaki jako przyszli uczniowie tej szkoły są wdzięczni, że mogą zapoznać się z terenem, a przy tym doskonale się bawić.

Opracowała : Celina Wolanin